Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 • MEY İÇKİ – ŞİŞLİ
 • KAR OTOMOTİV – ZEYTİNBURNU
 • DARULACEZE VAKFI – ŞİŞLİ
 • THE HOUSE CAFE – FATİH
 • ATASAY KUYUMCULUK – HARAMİDERE
 • GARANTİ BANKASI – ZEYTİNBURNU
 • SINAV DERSHANESİ – ÜMRANİYE, ÇEKMEKÖY, SANCAKTEPE
 • KAVRAM DERSHANESİ – G.O.P.
 • İHTİYAÇ AKADEMİ – KADIKÖY, ÜSKÜDAR, G.O.PAŞA
 • DOORS AKADEMİ – ŞİŞLİ
 • S.S. YENİ TİC. TUR. TES. DENİZ ARAÇ. YAPI KOOP – TUZLA
 • İNANLAR İNŞAAT – BEŞİKTAŞ
 • AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ – FLORYA
 • MEPA MOBİLYA – ESENYURT
 • FULYA TERAS – BEŞİKTAŞ
 • MANO GIDA – ŞİŞLİ
 • GELİŞİM VANA – TUZLA
 • EKOL DENİZCİLİK – ÜSKÜDAR
 • ÇAMLICA ÖZEL ORTAOKULU – ÜSKÜDAR
 • YÖN ALIŞVERİŞ MERKEZİ – PENDİK
 • ULUS MUSEVİ LİSESİ – BEŞİKTAŞ
 • ÇETİNLER SÜRÜCÜ KURSU – ÜSKÜDAR
 • GÖKSU TEKSTİL – HALKALI
 • TUS TIME – FATİH
 • BERAT MOBİLYA -SULTANBEYLİ
 • MERAK EDEN ÇOCUK – 4. LEVENT
 • BURAK ANA OKULU – ÜZKÜDAR
 • ELİF KAPLAMA – TUZLA
 • BALON EVİ – TUZLA
 • AŞKUR YEMEK EVİ – TARABYA
 • KAZIM SÜREN DERİ – TUZLA
 • ALKOLSAN METAL – PENDİK
 • EFOR AMBALAJ – TUZLA
 • EKSPOPLAST PLASTİK – TUZLA

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

Danışmanlık

Kaynakların verimli kullanımı ve proje tasarımı üzerine danışmanlık hizmeti veriyoruz. Uzman ekibimiz, bilimsel bilgilerin ışığında istediğiniz bütün sistemin detaylarını inceleyip, değerlendirerek sizler için en faydalı sonuca ulaşmayı hedeflemektedir. İstediğiniz bir sistem için danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmanızı istiyoruz.

Sertifikalı olan danışmanlarımız hem yangından korunmanızı hem de ekonomik olarak kaybınızı en aza indirmenizi sağlıyor. Sektördeki bütün kanuni prosedürleri inceleyerek çalışmalarınızın yasal zeminini oluşturmakta ve denetim süreçlerinizi sıkıntısız bir şekilde geçirmenizi sağlamaktayız.

Projelendirme

Binanıza en uygun tesisatınız %100 verimli olarak çalışmasını sağlamak için çalışmalarımızı uzman mühendislerimizle yürütüyoruz. Firmamıza başvurduktan sonra ilk adımda sizlere danışmanlık hizmetlerimizi sunuyor ve etüt çalışması gerçekleştiriyoruz. Daha sonra ise projelendirme kısmına geçiyoruz.

Güncel verileri kullanarak risk analizleri gerçekleştiriyoruz. Bütün çalışmalarımız verimlilik ve güvenlik ilkelerine göre şekillenmektedir. Yapınıza en uygun söndürme sistemini belirliyoruz ve buna uygun olarak gerekli belgeleri isteyerek proje çalışması yapıyoruz.

Malzeme Temini

Yangın söndürme sistemiyle ilgili bütün malzemeleri temin ediyoruz. İlk olarak montaj aşamasında yeterli periyodik bakımlar ve arızalara kadar bütün sistemin çalışması için gerekli olacak malzemeleri temin ediyoruz. Kurulum aşamasında ise birleştirme ve kontrol aşamasındaki bütün malzemeleri eksiksiz olarak bulunduruyoruz.

Bütün parçalar firmamızın garantisi altındadır. İşlevini kaybetmiş ya da onarım kısmında değişmesi gereken parçaların teminatını hızlı bir şekilde sağlıyor ve korunmanıza ara vermiyoruz. Her türlü malzemenin garantisi konusunda firmamıza güvenebilirsiniz. Malzemelerimiz TSE standartlarına göre üretilmektedir.

Uygulama Montaj

Proje çalışmasını gerçekleştirdikten sonra montaj aşamasına geçiyoruz. Bütün sitemin montajını tamamladıktan sonra ilk denemeyi uzmanlarımızın kontrolü altında gerçekleştiriyoruz. Binanın mimari yapısını göz önünde bulundurarak sistemin montajı konusundaki eğitimleri firma ya da kurumların personellerine veriyoruz.

Devreye Alma

Uygulama ve montaj aşamasından sonra artık çalışmaya hazır hale gelen sistemi devreye alma işlemi, kullanıcılara sistemin artık hazır olduğunu ve kullanabileceğini göstermektedir. En küçük belirtide bile sistem devreye girmektedir.

Binanın yangından korunması için önlem almak, daha sonra pişmanlık yaşamanıza engel olur. Devreye alma işlemi, uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Devreye alma işlemi, sorumluların katılımı ile gerçekleştirilmektedir.

Kontratlı Bakım

Bütün montaj işlemi gerçekleştirildikten sonra sistemin belirli aralıklarla kontrolünün sağlanması için kontratlı bakım hizmetlerimizden faydalanmanız mümkün. Kontratın buradaki amacı, iki tarafında çıkarını doğru bir şekilde korumaktır. Bu sebeple, bakım tarihlerini sizler unutmuş olsanız bile bizler, bu tarihleri kaçırmayız.

Periyodik takvime verdiğimiz hizmetin bilgilerini eksiksiz bir şekilde yazıyoruz. Bunun dışında yangın tüplerinin basınç kontrolü, otomatik söndürme sistemlerinin bakımları, meydana gelebilecek eksiklerin tamamlanması konusunda çeşitli hizmetleri sizler için günü gününe sunuyoruz. Bu şekilde ekipmanlarımız sizleri ilk günkü gibi korumaya devam ediyor.

Kontratlı bakım anlaşmasına göre, meydana gelebilecek arızalarda öncelik sırası sizin olacaktır. Bulunduğunuz ortamı yangından korumak için fedakârlık göstermeye devam edeceğiz.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

Yangın Merdiveni Fiyatları

Yangın merdivenlerinin fiyatları el işçiliğine malzemenin kalitesine ve merdivenin çeşitliliğine göre değişmektedir. Yangın merdivenin fiyatını, merdivenin yapı malzemesi ve şekli belirlemektedir. Ülkemizde iki tip merdiven kullanılmaktadır.

Bu merdivenler binaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Merdivenin binaya uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir. Belirtilen bu merdivenlerden birisi Z modeli diğeri ise dairesel modeldir. Z tipi yangın merdivenleri dairesel yangın merdivenleriyle kıyaslandığında daha pahalıdır. Metre kare olarak hesaplandığında yaklaşık 100 TL’dir. Z tipi yangın merdivenlerinin dairesel yangın merdivenlerine göre daha çok tercih edilmesinin sebepleri arasında daha fazla tercih edilmesi bulunmaktadır.

Binada oturan kişi sayısı fazlaysa ya da bina yüksekse genellikle Z tipi yangın merdiveni tercih edilmektedir.

kacis-yangin-merdiveni021
kacis-yangin-merdiveni022
kacis-yangin-merdiveni023
kacis-yangin-merdiveni024
kacis-yangin-merdiveni025

Kaliteli Malzeme

Yangın merdivenlerinin yapıldığı malzemenin kalitesi, merdivenin fiyatını da etkilemektedir. Bu aynı zamanda yangın merdiveninin ömrünü de uzatmaktadır. Elbette konu güvenliğe gelince, fiyattan tasarruf etmek için kalitesiz bir merdiven kullanmak pek de akıllıca bir iş olmaz. Can güvenliği her şeyden önce gelmektedir. Fiyatı belirleyen bir diğer nokta ise işçiliktir.

Diğer büyük etkenlerden birisi metrekare sayısıdır. Elbette binanın boyutu ne kadar yüksek olursa,  yapılacak olan yangın merdiveninin uzunluğu ve kullanılacak olan malzeme de artacaktır. Bu da fiyatı arttırabilir.

Yangın merdiveni kesinlikle sağlam olmalıdır. Kişileri binada sağ salim tahliye etmelidir. Z tipi yangın merdivenlerinin fiyatları kat başı 2500 TL-3500 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

Mimarlar İçin Yangın Merdiveni Çizimi

İnsanların sosyal olarak yaşamını devam ettirdikleri alanların en başında binalar gelmektedir. Çoğu insan günlük yaşantısının tamamını binaların içerisinde geçirmektedir. Elbette ki bu alanların yapımında kullanılacak olan bütün malzemeler deprem sel gibi çeşitli doğal afetlere karşı dayanıklı bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Bu sebeple de binaların güvenilirliliği belirli kanunlarla yazı altına alınmıştır. Bu kanunları da belediyeler ve binaları denetleyen yapı denetim uzmanları denetim altına almaktadır.

Uzmanların binaları denetlemelerindeki en temel amaçları, binaların yapımı sırasında binayı yapan kişilerin fark ettiği ya da fark etmeden yaptıkları hataları geç olmadan düzeltmektir. Bu sebeple binaların bu kadar denetlenmesi tamamen can ve mal güvenliğinden kaynaklandığını belirtebiliriz.

Kanuna Uygun Uygulamalar

Binalar da yapım aşamasında belirtilen kanunlar çerçevesinde yapılması gerekmektedir. Eğer binalar belirtilen bu kanunlar çerçevesinde yapılmıyorsa, gerekli merciler tarafından para cezasına çarptırılabilir. Aynı zamanda kanuna uymayan binalar yıkılır.

Anlatılan bu süreç, binayı yapan ya da yaptıran taşeron firmalar tarafından işletilir. Bu süreç sırasında hiçbir olayla karşı karşıya gelememek için elbette kanunlara ve koyulan kurallara uyulması gerekmektedir. Binaların güvenli olmasından sorumlu olan asıl kişiler mimarlardır. Mimarlar binaların çizimini yaparken son derece dikkatli olmalıdır.

Binada çıkan bir yangın, tasarımı sayesinde can veya mal kaybının önüne geçebilir. Okul, alışveriş merkezleri gibi toplu alanlarda çıkabilen yangınların kontrol edilmesi binaların tasarımı sayesinde mümkün olmaktadır.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

Yangın Merdiveni Keşif Hizmeti

 Yangın merdivenleri bizleri binalarımızda yaşayabileceğimiz her türlü tehlikelere karşı korumaktadır. Bizler içerisinde bulunduğumuz çağdan ötürü, alışveriş yaparken her şeyde ilk olarak fiyata bakarız daha sonra ürün alırız. Ancak hayatımızda bu kadar önemli bir yerde bulunan yangın merdivenleri konusunda sizleri farklı bir hizmetle tanıştırmak istiyoruz.

Yangın merdivenleri sanki her an kullanılabilecekmiş gibi bakımının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Bakımı sırasında atlanacak en ufak bir işlem, birçok kişinin hayatını kaybetmesine yol açabilir. Bu sebeple yangın merdivenleri üreten firmalar konusunda dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Sorunsuz Sistemler İçin Garantili Çözüm

Yangın merdiveni sektör, merdivenlerin fiyatlarını belirlemeden önce binaların üzerinde bazı çalışmalar gerçekleştirmektedirler. Aksi bir durumda kaç kat olduğu ve modeli hakkında hiçbir şeyin belli olmadığı yangın merdiveniyle alakalı bir fiyat belirlemek hiç de doğru bir davranış sayılmaz.

Yangın merdiveni keşif hizmeti olarak belirtilen bu hizmet, tamamen ücretsizdir. Bizlere ulaşarak bu hizmetimizden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Yangın merdiveni üretimini yapan firmaların sürekli olarak bir yükselişte ve artışta olduğu gözlemlenmektedir. Bunun en temel sebebi, kişilerin yangın merdivenlerine duyduğu ihtiyacın artmasından kaynaklanmaktadır. Bunun dışında bazı faktörler de bulunmaktadır. Özellikle son 5 yıl içerisinde yangın merdivenleri hakkında belirlenen kurala göre, yeni kurulan binalara yangın merdiveni zorunlu bir hale getirilmiştir.

Firmamızdan yaptığınız alışverişleriniz tamamen firmamızın garantisi altındadır. Bu sebeple en ufak bir problemle karşılaştığınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz.